Халвінг Біткойнаце дуже популярний термін серед криптотрейдерів. Але...

Що насправді це означає

Чи може це вплинути на ціну биткойна

Як можна скористатися наступним?

У цій статті ми пояснимо, що таке халвінг біткойна і чому він такий важливий для вас, як для біткойн-ентузіаста. Розуміння халвінгу біткойна може здатися складним завданням, але насправді це простіше, ніж ви думаєте.

Давайте пірнемо!

Що ж таке халвінг біткойну?

Розуміння того, що означає халвінг біткойна

Халвінг біткойна відбувається кожні чотири роки. Це процес, коли майбутні постачання Біткойна скорочуються вдвічі.

Завдяки цій функції, загальна пропозиція нових біткойнів на крипторинку продовжуватиме падати. З роками це захистить біткойн від інфляції та дасть гарантію того, що вартість та ціна Біткойна продовжуватимуть зростати.

Щоб краще зрозуміти халвінг біткойну і те, як створюються і додаються нові біткойни на крипторинок, ми пояснимо термін «майнінг біткойну» і те, як він працює.

Майнінг біткойна та винагорода за майнінг

Майнінг біткойна – це процес додавання цифрових записів транзакцій у блокчейн.

За допомогою Майнінг ви можете заробляти криптовалюту, не викладаючи за неї гроші. Таким чином, коли хтось використовує свої обчислювальні потужності для перевірки транзакцій, він отримує винагороду у вигляді нещодавно викарбуваних біткойнів.

Це стало можливим тому, що мережа Біткойн децентралізована, а отже, не існує центрального банку чи органу, який здійснює перевірку транзакцій.

Мережа Біткойн самопідтримується, використовуючи нещодавно викарбувані монети як стимул для людей, які пропонують для цього свої обчислювальні потужності.

Щоразу, коли майнер вирішує математичне завдання на блоці в блокчейні біткойна, він отримує винагороду, тобто Біткойн. Це називається "блоковою винагородою". Новий блок додається до блокчейну приблизно кожні 10 хвилин.

Як халвінг біткойнів впливає на майнерів?

Коли відбувається халвінг біткойнів, загальна кількість нових біткойнів, що присуджуються майнер за перевірку транзакції в мережі, скорочується вдвічі.

Отже, кількість нових біткойнів, створених у результаті перевірки блоку, різко падає, скорочуючи пропозицію, тоді як попит на криптовалюту продовжує зростати.

Загальний запас біткойнів для майнінгу

Загальний запас біткойнів для майнінгу

Творець Біткойна Сатоші Накамото вирішив, що загальний ліміт біткойнів має становити 21 мільйон. Ніхто не знає, чому він вибрав це число, та й у принципі, саме число значення не має. Важливо те, що в обігу не може бути понад 21 мільйон біткойнів.

Тим не менш, всі биткойни ще не видобуті. Насправді, перш ніж вони будуть здобуті, пройде понад сто років. За оцінками, останній біткойн буде видобуто 2144 року.

Сатоші Накамото вирішив, що новостворений запас біткойнів поповнюватиметься через майнінг доти, доки не буде досягнуто ліміту в 21 мільйон монет. Ці біткойни розподілятимуться за суворим набором правил. Одне з правил свідчить, що винагорода за блок скорочуватиметься вдвічі кожні чотири роки, поки не буде здобутий останній Біткойн. Іншими словами, інфляція біткой на кожні чотири роки знижуватиметься вдвічі.

Винагорода в даний час складає 6.25 BTC за дійсний видобутий блок. Але ця винагорода змінюється приблизно кожні чотири роки або після видобутку кожні 210 000 блоків.

Це означає, що щодня генерується близько 900 біткойнів. Після наступного халвінгу ця сума буде зменшена вдвічі до 450 біткойнів на день.Нижче наведено зображення, що показує інфляцію біткойнів оранжевим кольором, а синім кольором пропозицію Біткойна протягом наступних 50 років. Як бачите, помаранчева лінія має чітке зниження кожні чотири роки з кожним халвінгом. І в міру того, як інфляція знижується, ви можете бачити, що синя лінія вирівнюється.

Два зворотні відліки халвінгу біткойна

Існує два зворотні відліки для халвінгу біткойна. На цій сторінці ви побачите їх обидва, і це дасть можливість визначити дату халвінгу біткойна двома різними способами.

Зворотній відлік фіолетового халвінгу біткойну

Фіолетовий зворотний відлік заснований на даних ланцюжка безпосередньо з блокчейну. Це означає, що розрахунковий час (ETA) халвінгу може відрізнятись.

Чому? Час блоку не завжди становить 10 хвилин. Оскільки 10 хвилин – це лише середній час обчислення. Таким чином, якщо час блоку зменшиться до 9 хвилин, то халвінг настане раніше, ніж очікувалося, і навпаки.

Тим не менш, завдяки складності в налаштуванні Біткойна час блокування зазвичай становить близько 10 хвилин.

Фіолетовий зворотний відлік біткойна халвінгу заснований на даних, які надходять безпосередньо з блокчейна біткойна.

Бірюзовий зворотний відлік халвінгу біткойну

Бірюзовий зворотний відлік халвінгу заснований на середньому часі блоку 10 хвилин. Цей зворотний відлік дає нам хорошу оцінку приблизного часу халвінгу.

Середній час блоку використовується більшістю людей для оцінки халвінгу, але ми вирішили помістити обидва відліки на цю сторінку, щоб вам не довелося постійно перемикатися між сайтами.

Механіка халвінгу

Іноді ви можете виявити, що фіолетовий зворотний відлік рухається повільніше або швидше, ніж зазвичай. Це відбувається тому, що новий блок додається приблизно кожні 10 хвилин, але час блоку змінюється день у день. Коли час блоку змінюється, змінюється і час зворотного отсчета.

На цій сторінці ви можете побачити поточний час блоку і саме це число використовується для оцінки дати наступу халвінгу для бірюзового зворотного відліку.

Іноді швидкість хешування біткойна різко зростає. Це призводить до запізнення автоматичного регулювання складності. Ефект полягає в тому, що халвінг може статися раніше, ніж очікувалося чи навпаки.

Халвінг відбувається приблизно кожні 4 роки. Проте більш конкретний вимір у тому, що халвінг відбувається кожні 210 000 блоків.

Ось чому ми створили внутрішньомережевий зворотний відлік халвінгу біткойна. Таймер оновлює дату наступу в режимі реального часу щоразу, коли цього вимагають нові дані блокчейна. Це допоможе точніше спрогнозувати дату халвінгу біткойну.

Дати халвінгу біткойну

Коли мережа Біткойн була вперше запущена 1 січня 2009 року, винагорода становила 50 біткойнів за блок.

Майже через чотири роки 28 листопада 2012 року, стався перший халвінг Біткойна, а винагорода за блок скоротилася вдвічі, до 25 біткойнів.

Ще через чотири роки, 9 липня 2016 року, стався другий халвінг, і винагорода знову була зменшена вдвічі до 12,5 біткойнів за блок.

Третій халвінг біткойнів відбувся 11 травня 2020 року, внаслідок чого винагороду було скорочено до 6,25 біткойнів за блок.

Ще через 4 роки, 2024 року, відбудеться четвертий халвінг, який знизить винагороду до 3,125 біткойнів за один блок. Як говорилося вище, цей графік поділів триватиме доти, доки інфляція біткойнів не досягне 0%.

Нульова інфляція Біткойна

Неможливо передбачити, якою буде ціна Біткойна в майбутньому, але давайте погодимося, що краще купити Біткойн сьогодні, ніж чекати, доки інфляція досягне 0%.

Але той факт, що інфляція Біткойна досягне 0% і робить його, по суті, найдефіцитнішим активом на планеті. Немає жодного активу у світі, який би створював настільки абсолютно обмежену пропозицію.

Ви можете скористатися цією можливістю, торгуючи біткойнами з кредитним плечем на Bybit. Ця платформа чудово підходить як новачкам, так і досвідченим трейдерам.

До того ж, ви отримуєте бонус до $200 при реєстрації та внесенні депозиту, перейшовши за нашим посиланням на Bybit.

Якщо ви волієте купувати, володіти або інвестувати в біткойн на довгостроковій основі (що вкрай бажано для всіх новачків, які роблять перші кроки на крипторинку), прочитайте Посібник «Як купувати Біткойн». Там докладно пояснюються всі кроки, які необхідно зробити, а також описуються найкращі біткойн-платформи та крипто-гаманці.

Халвінг Біткойна – 2024

Халвінг Біткойна 2020 року відбувся в травні і знизив винагороду з 6,25 до 3,125 біткойна за блок. На даний момент річна інфляція біткойну становить 3,68%, але після 2024 року інфляція буде скорочена приблизно до 1,80%.

Це означає, що інфляція біткойна буде нижчою від офіційного цільового показника інфляції в 2%, встановленого центральними банками. Рівень інфляції золота становить 1,6%, а ринкова капіталізація золота становить приблизно 9 трлн доларів.

Історія халвінгу Біткойна

3 січня 2009 року, коли з'явилася мережа біткойнів, Сатоші Накамото добув перший генезисний блок біткойну, тобто нульовий блок, за який було отримано винагороду у розмірі 50 біткойнів. За 13-ти річну історію Біткойна ми були свідками лише трьох халвінгів.

Ніхто не знає, чому Сатоші Накамото вибрав ліміт у 21 мільйон біткойнів або чому, наприклад, інфляція скорочується вдвічі саме кожні чотири роки. За логікою речей, з таким самим успіхом могло бути загалом 134 мільйони біткойнів з халвінгом кожні 10 років. Тим не менш, інфляція біткойну продовжує скорочуватися вдвічі кожні чотири роки, що триватиме приблизно до 2144 року.

Графік халвінгу Біткойна

Усі, хто торгує Біткойнами, намагаються використати історичні халвінги для прогнозу майбутнього. Але історичний рух ціни неспроможна гарантувати аналогічні майбутні події. Тим не менше, іноді ми можемо знайти певні закономірності, які принаймні допоможуть нам побачити деякі можливі тенденції. Дивлячись на графік халвінгу біткойну, ми бачимо чіткий тренд ціни Біткойна, що різко зростає після кожного халвінгу.

Вертикальні червоні лінії на зображенні нижче показують халвінг біткойнів. На зображенні чітко видно, як ціна біткойна різко зросла після трьох попередніх халвінгів.

Чи впливає халвінг біткойна на загальний крипторинок?

В даний час біткойн займає близько 60% загального обсягу на ринку криптовалютної промисловості. Тому, коли Біткойн рухається, ви можете бути впевнені, що крипторинок піде за ним.

Однак, під час бичачого забігу біткойнів, як правило, альткойни поступаються гіганту, тому що інвестори переводять гроші з альткойнів у біткойни, щоб вловити масовий стрибок цін, який відбувається після кожного халвінгу.

Альткоїни, як правило, працюють краще, коли біткойн коливається або консолідується в області основної підтримки чи опору.

Халвінг Біткойна чи халвенінг?

Як ви можете бачити, в соцмережах використовують обидва ці терміни, маючи на увазі те саме. Але насправді немає правильного або неправильного способу написання, проте граматично правильнішим буде халвінг Біткойна, а не халвенінг.

Збираючи все докупи

Як скористатися наступним халвінгом біткойна

Маючи ці знання, ви будете краще підготовлені до наступного кроку. Якщо ви добре позиціонуєте свій крипто портфель, існує висока ймовірність того, що ви повною мірою скористаєтеся наступним халвінгом і отримаєте від нього величезний прибуток.

Ознайомтеся з зворотним відліком халвінгу Біткойна , щоб не упустити наступний халвінг.